איך לשמור על הרצפה במטבח?

איך לשמור על הרצפה במטבח

מטבח נחשב כאזור הנוטה להתלכלך בתכיפות משאריות מזון וכתמי שומן. רצפת המטבח נוטה לקבל כתמים משומן ומאכלים הנוטים להוריד צבע, להשחק כתוצאה מהזזה תכופה של הרהיטים ודהויה עקב ריבוי השטיפות. למרות שטיפה חוזרת ונשנית של רצפת המטבח, התוצאה לא משביעת רצון באופן מלא, בעיקר כשמדובר ברצפת מטבח שחוקה. מי שאינו מעוניין להחליף את רצפת המטבח, פעולה אשר דורשת השקעה כספית גבוהה והרבה טרדה, לכלוך ואבק בנייה בבית, עשוי לבחור בפתרון של פוליש למרצפות המטבח. הפוליש אף יכול להביא מרצפות מטבח למצב טוב יותר מאשר היו בו בתחילת דרכן.

המרצפות במטבח נוטות להישחק לעיתים תכופות. לכן, מומלץ לבצע פוליש לרצפת מטבח כל תקופה של שנתיים או שלוש. חברת פוליש מקצועית יכולה לבצע הברקה וחידוש של מרצפות המטבח באופן איכותי, אשר ישמור על המרצפות, יעניק להן מראה מרשים ויוקרתי ויגן עליהן.

האם ברצונכם להזמין חברת פוליש אשר תבריק את רצפת המטבח?

בעת הזמנתה של חברת פוליש כדאי שתדעו מהו סוג המרצפות שיש לכם במטבח. פרט זה יעזור לבעל המקצוע לכוון אתכם לסוג הפוליש אשר מומלץ למרצפות.

חשוב שתבדקו מול בעלי החברות לפוליש, איזה סוג פוליש הם מתכוונים לבצע ובאילו חומרים הם מתכוונים להשתמש בכדי לחדש את המרצפות.

סוגי הטיפול המוצעים למרצפות מטבח הזקוקות לפוליש.

ליטוש מרצפות-  מתאים למרצפות מטבח שחוקות ומלאות שריטות. נחשב לליטוש המאסיבי ביותר משום שהוא מסיר את כל הפגמים מאבן המרצפת. הליטוש מסיר שכבה קטנה מהמרצפת ומחדש את המשטח.

פוליש ווקס אקרילי– מומלץ לעשותו לאחר הליטוש. הפוליש האקרילי מבריק את האבן בעזרת הווקס האקרילי. הפוליש האקרילי, הוא בעצם שעווה המגנה על המרצפות. הפוליש נספג באבן ומעניק לה מרקם מבריק השומר על המרצפת. יתרונו הבולט של הפוליש ווקס הוא מחירו הנמוך. חסרונו הבולט של הפוליש  הוא אורך חייו הקצר. גרירת רהיטים כבדים מעל הפוליש מותירה אחריה סימני גרירה. לכן, מומלץ לבצע פוליש ווקס אקרילי רק במשטחי חוץ כגון מרפסות, גגות ו-PVC. בפנים הבית מומלץ לבצע פוליש קריסטל.

פוליש קריסטל  פוליש קריסטל מכונה "המראה הרטוב" והוא כולל החדרה של חומר קריסטלי על-ידי צמר פלדה מגנזיום וחימום המרצפות.
החדרתו של החומר מתבצעת בכמה שכבות עד לקבלת תוצאה מבריקה במיוחד. פוליש הקריסטל מתאים לכל סוגי האבן והשיש, למעט גרניט, פורצלן וקרמיקה. מחירו של פוליש הקריסטל ממוצע. המחיר מצדיק את התוצאה שהוא מעניק לאורך זמן.

סילר – מומלץ למרצפות מטבח לשימורן מפני ספיגה של נוזלים וכתמים.  מחירו ממוצע וגם עמידותו לאורך זמן המספק הגנה מושלמת.

לאחר הפוליש, חשוב לבדוק באילו חומרים מומלץ לתחזק את המרצפות באותו מטבח שעבר את הטיפול. תחזוקה נכונה יכולה להאריך את חייהן של המרצפות ולשדרג את איכותן.

דילוג לתוכן