סוגי פוליש לרצפה

איזה סוגי פוליש לרצפה יש?

הרצפה היא זו המהווה את המראה של החללים הפנימיים.
רצפות גדולות ומבריקות יעניקו תחושה של מרחב, ויתנו אשליה של גודל בחלל הפנימי.
למעשה, למי מאיתנו לא חשובים הסדר והניקיון, המושגים באמצעות שמירה על מראה רצפה נקי ומבריק?
רצפה נקייה לא רק שמעניקה תחושה של מרחב, אלא גם גורמת לשאר חלקי הבית להיראות נקיים ומבריקים, מעצם היותה הקו התוחם את החלל מבסיסו. כאשר מדובר בבית עסק או בחנות, מסעדה או חברה, מפעל או כל מבנה ציבורי אחר, אזי ניקיון הרצפה חשוב עוד יותר מאחר והוא זה המותיר רושם על האורחים והלקוחות.

חברת פוליש יהלום  מתמחים בשירותי פוליש ליטוש והברקת רצפות

על מנת לשמור על מראה נקי רובנו נוהגים להשתמש בחומרי ניקוי שונים המוצעים בשוק, וכשיש צורך בחומרי עזר בעלי אפקט חזק יותר. הניקיון היעיל ביותר בו עושים שימוש בתי עסק ומפעלים, חברות ומוסדות ציבוריים לצורך שמירה על רמת ניקיון גבוהה כולל שימוש בחומר ניקוי פוליש מקצועי מסוגים שונים. ישנם לא מעט סוגי
פוליש המביאים לתוצאה משביעת רצון של ניקוי וכל פוליש מתאים לסוג אחר של משטח או מטרה.

הסוגים השונים של ליטוש פוליש בהם חברות ליטוש שיש נוהגות להשתמש – גורמים לרצפה להיראות כחדשה ולהבליט את השתקפות המציאות בה. הסוגים השונים של חומרי ניקיון פוליש מיועדים לסוגים שונים של משטחים, כאמור, ומעניקים מראה שונה על ידי שימוש בחומרי ניקוי שונים. בין סוגי הפוליש השונים נמצא את הפוליש ווקס, הוא סוג הפוליש הנפוץ ביותר ומעניק לרצפות מראה חדש, מבריק ונקי לחלוטין. הפוליש ווקס מטשטש שריטות שעל הרצפות ומצפה את המשטח בשכבת הגנה בפני שריטות עתידיות. זהו סוג הפוליש הבסיסי ביותר.

כמו כן, ניתן למצוא סוגים נוספים של פוליש בשוק אשר את כולם מציעים חברות ניקיון חלקם לשימוש פרטי, בעוד אחרים מיועדים לשימוש תעשייתי. פוליש קריסטל, לדוגמא, לא ישרוד אריחים חיצוניים בשל רגישותו לקרני שמש ולחומה ולכן יעיל רק עבור חללים פנימיים. באמצעות פוליש קריסטל ניתן לנקות אריחי שיש או אבן, אך אינו יעיל עבור אריחים של גרניט פורצלן.

סוג נוסף של פוליש אותם מציעים חברות ניקיון הוא פוליש אקרילי. הפוליש האקרילי משמש בעיקר לניקוי רצפות PVC ואינו מתאים לגרניט. ברוב המקרים, בשל התאמתו לרצפת PVC הוא מקבל שימוש במפעלים וחברות, אולם אין כל מניעה לנקות באמצעותו גם בתים פרטיים וחללים בשימוש פרטי. לעניין זה יצוין כי פוליש ווקס הוא דווקא הסוג המתאים לכל סוג רצפה ולכל חלל. אמנם, ההגנה שהוא מספק היא הבסיסית ביותר, אולם בהתחשב במגבלות של סוגי הפוליש האחרים, אין ספק של פוליש ווקס יתרון משמעותי.

תפריט נגישות